لیپوماتیک – جادوی لاغری مدرن

لیپوماتیک

همه چیز درباره لیپوماتیک

لیپوماتیک دستگاهی است که توسط وزارت بهداشت آمریکا تأیید شده و یک سیستم اثبات شده و قابل اعتماد است که با خیال راحت و به طور موثر حذف دقیق چربی با حجم زیاد را در تمام مناطق بدن امکان پذیر می کند. در لیپوماتیک ، سلولهای چربی ابتدا تجزیه می شوند (یا توسط حرکات لرزاننده کانول امولسیون می شوند و سپس برای پیکرتراشی دقیق بدن ، امولسیون چربی به آرامی کشیده می شود. لیپوماتیک مشکلات ایمنی در لیپوساکشن سنتی را برطرف می کند و علاوه بر این ، سیستم امنیتی فعال آن از بافت بدن محافظت می کند ( اعصاب ، رگهای خونی ، عضلات)

در لیپوماتیک چربی های ناخواسته را می توانند در نواحی دیگر بدن به طور موثر استفاده کنند و نتایج مطلوبی را ایجاد کنند.در لیپوماتیک نتیجه شامل: پوست صاف تر ، برجستگی کمتر و کبودی کمتر می باشد.

لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن که به آن لیپوپلاستی نیز گفته می شود ، روشی برای پیکرتراشی بدن ، کانتور بدن است که شامل برداشتن چربی اضافی از مناطق خاص بدن است. لیپوساکشن را می توان در هر نقطه از بدن از جمله شکم ، باسن ، پشت ، ران ، زانو ، ساق پا ، مچ پا و بازوها انجام داد. رسوبات چربی موضعی ممکن است ارثی باشد و معمولاً به رژیم یا ورزش پاسخ نمی دهد. لیپوساکشن اغلب تنها راه از بین بردن آنها است. لیپوساکشن می تواند همزمان در چندین ناحیه از بدن انجام شود. گاهی اوقات ، لیپوساکشن به عنوان اولین مرحله در روش انتقال چربی انجام می شود. در این موارد ، چربی از طریق لیپوساکشن برداشته می شود ، فرآوری شده و سپس مجدداً به ناحیه دیگری از بدن که کمبود آن وجود دارد ، تزریق می شود. لیپوساکشن معمولاً کاهش وزن نیست. این در مورد تغییر شکل و کانتورینگ بدن است ، اگرچه در مواردی که مقدار زیادی چربی از بدن خارج می شود ، کاهش وزن اتفاق می افتد. افرادی بهترین نتیجه را می گیرند که تمایل خود را برای ادامه کنترل وزن خود با رژیم و ورزش حتی بعد از لیپوساکشن نشان می دهند.

کاندیداهای ایده آل برای لیپوساکشن

بهترین کاندیداهای لیپوساکشن افرادی هستند که رسوبات چربی در برخی از مناطق بدن مانند شکم ، بازوها ، ران ها ، کمر و یا باسن دارند. این چربی ها غالباً حتی در برابر بهترین رژیمهای غذایی و ورزشی نیز مقاوم هستند و شاید از ژنتیک نشات گرفته باشند. کاندیداهای ایده آل لیپوساکشن زن و مرد با وزن نسبتاً طبیعی هستند. مهم است که وزن شما ثابت باشد. افرادی که قصد دارند مقدار قابل توجهی از وزن خود را کاهش دهند یا حتی وزن خود را افزایش دهند (به عنوان مثال به دلیل بارداری) برای انجام لیپوساکشن مناسب نیستند. نتایج لیپوساکشن تا زمانی که وزن شما ثابت بماند دائمی است. کاندید های مورد علاقه لیپوساکشن نیز پوستی محکم و کشسان دارند.

افرادی که با افزایش سن انعطاف پذیری پوست را از دست می دهند ممکن است نتایج لیپوساکشن را به خطر بیندازند. اگر کیفیت پوست الاستیک باقی بماند ، سن هیچ مانعی برای لیپوساکشن نیست. لیپوساکشن جایگزین رژیم و ورزش نیست و همچنین یک معجزه نیست. لیپوساکشن می تواند به فرم یا کانتور بدن کمک کند ، اما نمی تواند شکل شما را کاملا تغییر دهد. همچنین نمی تواند احساس رضایت بیشتری در مورد سایر جنبه های زندگی شما ایجاد کند. با این حال ، اگر از چربی های ناخواسته اذیت می شوید ، ممکن است لیپوساکشن باعث شود احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید.

لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

لیپوماتیک

لیپوماتیک که توسط جراح آلمانی ساخته شده است ، از یک کانول با فشار هوای فشرده استفاده می کند ، که مانند یک چکش چربی را نرمتر و سریعتر بیرون می کشد. لیپوماتیک آخرین روش لیپوساکشن در کره است که ایمن ، موثر و آسان است.

در اصل ، این لیپوساکشن است که توسط یک کانول مکش ارتعاشی شتاب می گیرد. لیپوماتیک با یک موتور پنوماتیک که توسط هوای فشرده تحریک می شود کار می کند و کانول را با حرکات سه گانه تحقق می بخشد: نوسان ، چرخش و لرزش. در نتیجه این سه حرکت ، یک مسیر مارپیچ ایجاد می شود (600 لرزش در دقیقه) که به امولسیون بافت واقعی کمک می کند. اصل امولسیون امکان از بین بردن بافت چربی را بدون آسیب رساندن به سایر بافت ها مانند عضلات ، رگ های خونی و اعصاب فراهم می کند. این منجر به یک دوره بهبودی کوتاه بعد از عمل می شود. لیپوماتیک همچنین در مناطق دسترسی دشوار یا مناطقی که فیبروز بزرگ دارند  باعث بالا بردن دقت می شود. لیپوماتیک در مقایسه با لیپوساکشن  دستی یا لیپوساکشن لیزری خطرات ناشی از سوختگی پوست را کاهش می دهد و مزایای بیشتری دارد. لیپوماتیک باعث جمع شدن بیشتر پوست و نتایج مطلوب در مناطق فیبروتیک می شود و در مورد توانایی برتر آن می توان به ازبین بردن بی خطر چربی بدون آسیب رساندن به سایر بافت های بدن ،اشاره کرد.

مزایای استفاده از لیپوماتیک

لیپوماتیک

• سیستم امنیتی فعال ، متوقف شدن در هنگام مواجهه با بافتهای غیرچرب

• کمتر آسیب زا (کاهش عمده کبودی و ادم) به معنای یک روش دقیق تر و ملایم تر برای یک بیمار است

• مدت زمان عمل کوتاهتر می باشد

• درد کمتر

• بهبودی سریعتر

مناطق مورد هدف لیپوماتیک

لیپوماتیک

لیپوماتیک با از بین بردن چربی اضافی فرم دلخواه را به بدن می دهد. این ماده بیشتر برای از بین بردن چربی در مناطقی که با رژیم و ورزش قابل درمان نیستند استفاده می شود.

متداول ترین نواحی بدن که در لیپوماتیک استفاده می شود عبارتند از:

شکم

باسن

پهلو

ران

بازوها

• زیر چانه

در هر منطقه ای که تحت درمان قرار دارد  پوست باید کشش خوبی داشته باشد. به این ترتیب پوست شما برمی گردد و افتادگی اضافی نخواهید داشت.

خطرات یا عوارض جانبی لیپوماتیک

عوارض ناشی از لیپوماتیک نادر است. شایع ترین عوارض جانبی پوست موج دار و برآمدگی است.

در صورت داشتن هر یک از عوارض جانبی زیر ، کمتر شایع اما جدی ، به پزشک مراجعه کنید:

• واکنش بد به بیهوشی

• لخته خون

• تغییرات دائمی در رنگ پوست

• عفونت یا خونریزی

• جای زخم در بالا یا پایین پوست

• تغییر احساس در پوست

لیپوماتیک

چه انتظاراتی بعد از جراحی لیپوماتیک وجود دارد؟

• پس از جراحی ، تورم و کبودی را تجربه خواهید کرد. این طبیعی است و بعد از چند هفته برطرف می شود.

• نتایج بلافاصله پس از جراحی شروع می شوند ، اما ممکن است بلافاصله آنها را نبینید. نتایج تقریباً شش ماه طول می کشد تا کاملاً مشخص شود. در این مدت ، بدن شما روند بهبودی و تنظیم مجدد ادامه می دهد.

• معمولا به شما توصیه می شود که یک هفته از کار خود مرخصی بگیرید. پیاده روی سبک برای جلوگیری از لخته شدن خون توصیه می شود. شما باید از انجام فعالیت های سنگین پرهیز کرده و به مدت دو تا سه هفته ورزش کنید.

• ممکن است به شما آموزش داده شود برای پایین آمدن تورم لباس مخصوص یا گن بپوشید.

• برای کمک به حفظ نتایج بعد از جراحی لیپوماتیک ، یک رژیم غذایی متعادل مانند سبزیجات ، میوه ها و غلات بخورید.

آماده شدن برای جراحی لیپوماتیک

کلینیک شما اطلاعات دقیق و موارد لازم برای آماده سازی جراحی را در اختیار شما قرار می دهد.

به طور کلی:

• پزشک از شما می خواهد که سابقه پزشکی خود را ذکر کنید.

• در مورد هر دارویی که مصرف می کنید ، از جمله مکمل ها ، به پزشک خود بگویید.

• همچنین اگر سیگار می کشید ، حساسیت دارید ، در لخته شدن خون مشکل دارید یا فشار خون دارید ، به پزشک خود بگویید.

پزشک شما ممکن است به شما بگوید:

• به مدت دو هفته قبل و بعد از جراحی ازخوردن انواع نوشیدنی های الکلی پرهیز کنید.

• سیگار را چهار هفته قبل و بعد از جراحی متوقف کنید.

• دو هفته قبل از عمل از ایبوپروفن یا آسپرین استفاده نکنید.

• مصرف نمک خود را کاهش دهید.

• مصرف گیاهان دارویی و ویتامین ها را دو هفته قبل از جراحی متوقف کنید.

• نوشیدن مقدار زیادی آب

• ترتیب دهید کسی شما را به خانه ببرد و در 24 ساعت اول با شما باشد.

نکاتی برای یافتن پزشک جراح مناسب

یافتن ارائه دهنده مناسب باید مانند مصاحبه با شخصی برای کار باشد. بهتر است قبل از تصمیم گیری به تعدادی از پزشکان مراجعه کنید.

به عکسهای قبل و بعد از هر پزشک نگاه کنید.

بپرسید چه روش هایی را ترجیح می دهند از آنها استفاده کنند یا برای پرونده شما توصیه می کنند.

اطمینان حاصل کنید که شرایط صحیح را دارند. آنها باید یک جراح پلاستیک دارای مجوز باشند. در حالت ایده آل ، آنها همچنین تجربه زیادی در زمینه جراحی لیپوماتیک دارند. و همچنین در هرمکانی که جراحی میکنید باید معتبر باشد.

اقدامات دیگر در مرکز لیپوماتیک فرمانیه

دراینجا ما توضیحات مختصری راجب روش های مخنلف پیکرتراشی که در مرکز لیپوماتیک فرمانیه انجام می شود داده ایم. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد هر کدام از روش ها به مقالات دیگر ما مراجعه کنید.

فرم دادن بدن موضوعی پرطرفدار است و تقاضا برای کاهش چربی با سرعت درحال افزایش است. برای کانتور بدن گزینه هایی وجود دارد،اینکه کدام گزینه مناسب شما می باشد به نیازهای فردی،آناتومی و ظاهر شما بستگی دارد.

در مرکز لیپوماتیک فرمانیه ، ما در تلاشیم تا شما به ظاهر مناسب تری دست یابید و مفتخریم که به طور مداوم در مورد جدیدترین فناوری هایی که همیشه درحال پیشرفت هستند، به روز هستیم.ما سعی داریم ابتکاری ترین تکنیک های جراحی که به بیماران ما بهترین نتیجه را می دهد، محیا سازیم.

اگر از هرکسی که سالها رژیم سالم و ورزش های زیادی را امتحان کرده است بپرسید، با داشتن چربی های مقاوم دربرابر ورزش و رژیم ، بسیار ناامید به رسیدن وزن ایده آل خود می باشند.یا افرادی که که با از دست دادن وزن با مقدار زیادی افتادگی پوست مواجه شده اند.

اما اینجاست که به لطف بسیاری از ابزارهای زیبایی و تکنیک های پیشرفته جراحی،می توانیم به شما در دستیابی به بدنی که شایسته آن هستید، کمک کنیم.

جراحی پیکرتراشی بدن چیست؟

روش های پیکرتراشی بدن برای جراحی به طور معمول برای بیمارانی که کاهش وزن زیادی را تجربه کرده و به دنبال سفت کردن  یا از بین بردن پوست اضافی وآویزان هستند ، یا برای زنانی که بدن آنها به دلیل بارداری یا شیردهی دچار تغییرات زیادی شده است و مایل به بازگشت آن هستند ، مناسب تر است. روش های پیکرتراشی برای هدف قرار دادن مناطق خاصی از بدن نیز مناسب هستند تا شکلی را که می خواهید به شما بدهند.

در کلینیک جراحی پلاستیک ، ما چندین روش جراحی پیکرتراشی بدن را از جمله: جراحی ابدومینوپلاستی، انواع روش های لیفت (بدن ، پستان ، بازو ، ران ، باسن) ، تا لیپوماتیک ارائه می دهیم. موردی که انتخاب می کنید واقعاً به این بستگی دارد که به دنبال اصلاح کدام ناحیه از بدن باشید.

ابدومینوپلاستی

لیپوماتیک

اگر می خواهید شکم یا کمرتان را تغییر شکل دهید ، در نهایت جراحی ابدومینوپلاستی موثرترین راه حل برای کسانی است که می خواهند پوست و عضله شل شکم را درمان کنند.گاهی اوقات پوست شل نتیجه کاهش قابل توجه وزن است ، در حالی که برای دیگران نتیجه طبیعی پس از بارداری است. غالباً در دوران بارداری ، دو عضله اصلی شکم راست روده از هم جدا می شوند – این گواهی عظیم بر این است که بدن زن قادر به حمایت از زندگی و رشد کودک خود است. برای برخی از خانم ها ، این عضلات پس از زایمان دوباره جمع نمی شوند و شرایطی را ایجاد می کنند که تحت عنوان دیاستاز رکتوس شناخته می شود. متأسفانه ، نشستن یا سایر تمرینات باعث جمع شدن این عضلات نمی شود. اما با استفاده از ابدومینوپلاستی ، ما می توانیم آنها را بخیه بزنیم در حالی که پوست و چربی اضافی را نیز از بین می بریم.ما در مقاله ابدومینوپلاستی به طور مفصل راجب این عمل توضیح داده ایم،برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به این مقاله رجوع کنید.

روش های لیفت بدن

روش های لیفت بدن نوع دیگری از گزینه های پیکرتراشی بدن برای جراحی است که باعث از بین رفتن چربی و پوست اضافی و همچنین سفت شدن بافت به منظور تغییر شکل بخش هایی از بدن می شود که به دلیل بارداری و شیردهی دچار کاهش وزن یا تغییر شکل زیادی شده اند. تعدادی از مناطق بدن وجود دارد که لیفت می تواند برای آن ها مطلوب باشد و می تواند به نتیجه طولانی مدت برسد.

بیمارانی که کاهش وزن گسترده ای را تجربه کرده اند ، گاهی اوقات متوجه می شوند که پوست بالای بازو کوچک نمی شود و پوست آویزان باقی می ماند. لیفت بازو می تواند این پوست آویزان اضافی را از بین ببرد و همچنین قسمت فوقانی بازو را سفت و تغییر شکل می دهد.

لیفت سینه یا ماستوپکسی روشی برای بالا بردن یا سفت کردن سینه است که ممکن است در اثر بارداری یا شیردهی آویزان شود یا غالباً تخلیه شود.

بیمارانی که مقدار قابل توجهی از وزن خود را از دست داده اند ، اغلب در اکثر نواحی از بدن خود پوست شل و افتاده ای دارند. در این موارد ، بهترین روش برای بهبود شلی پوست استفاده از روش لیفت بدن است. لیفت بدن همچنین باعث بهبود بی نظمی های کانتور شکم ، باسن ، ران ، تا حدی کمر و پهلوها می شود و در موارد خاص می تواند سلولیت را نیز بهبود بخشد.

لیفتینگ دور بدن  پوست اضافی و آویزان را از بین می برد و چشمگیرترین تغییر شکل در قسمت میانی و پایین بدن را ایجاد می کند. این واقعاً یک پیکرتراشی مجدد از شکم ، باسن و ران است. لیفت پایین بدن شامل کشش شکم (ابدومینوپلاستی) و لیفت باسن است. پوست و چربی اضافی از کل قسمت میانی بدن برداشته می شود و بسته شدن پوست برای افزایش شکل بدن تنظیم می شود.

لیفت ران با برداشتن چربی ناخواسته و همچنین سفت شدن پوست و بافت اطراف ناحیه ران ، ناحیه ران را تغییر شکل می دهد.

لیفت باسن هم چربی های ناخواسته و هم پوست را از بین می برد تا باسن را دوباره شکل دهد. برخی از بیماران متوجه می شوند که باسن آنها به دلیل افتادگی و از دست دادن حجم بدن فاقد فرم است ، در این حالت لیفت باسن برزیلی روشی است که در آن از چربی های ناخواسته سایر نواحی بدن به منظور بالا بردن ، افزایش حجم و دوباره استفاده می شود.

شما می توانید در مقاله های دیگر ما به طورکامل در مورد لیفت بدن مطالعه کنید.